Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie
Naar einde van slider

Docent Petra vertelt!

Mijn naam is Petra en ik geef les bij de opleidingen Interieuradvies en Retail specialist op het HMC. Daar begeleid ik studenten in de vakken interieuradvies, groen styling en retail. Inmiddels werk ik hier mijn vijfde leerjaar en ik heb het nog altijd ontzettend naar mijn zin.

 

Richting: Interieur Locatie: Amsterdam

HMC
Wat ik het leukste vind aan lesgeven, is de dynamiek van het samen maken en creëren. Ik geniet ervan om met studenten ideeën uit te werken en te ontdekken hoe ik hen écht aan het maken krijg. Juist dat proces geeft mij energie. Ik heb gekozen voor het onderwijs, en specifiek voor het HMC, omdat ik het waardevol vind om samen met studenten stappen te zetten en hen in hun kracht te zetten. HMC-studenten spreken mij extra aan: ze hebben vaak een duidelijke passie om te creëren en weten goed welke richting ze op willen. Dat geeft een bijzondere energie in de klas.

Trots
De sfeer op het HMC ervaar ik als warm en welkom, met veel passie voor het vak en het maken. Een moment waar ik heel trots op ben, is de begeleiding van een student naar de landelijke mbo-wedstrijd Skills Heroes. In dat traject zag ik haar groeien tot een zelfstandige, trotse vakvrouw die uiteindelijk de derde plek behaalde. Dat blijft voor mij een heel bijzonder hoogtepunt.

Team
Wat het HMC uniek maakt, is voor mij de geur van hout, van maken en creëren. Maar ook de verhalen van de studenten zelf maken deze plek speciaal. Daarnaast vind ik het bijzonder dat het docententeam echt als één geheel optrekt.

Studenten
Tijdens de opleiding zie ik studenten een enorme ontwikkeling doormaken. Ze beginnen met kleine oefenopdrachten en groeien naar het zelfstandig uitvoeren van grote projecten. Soms zie je de groei vooral terug in het eindproduct, maar vaak ook in het proces: zelfstandiger werken, verantwoordelijkheid nemen en vooral trots zijn op wat ze hebben neergezet.

Tip
Wat ik studenten graag wil meegeven voor hun toekomst, is dat ze werken aan hun beroepshouding: zelf nadenken, verantwoordelijkheid nemen en stevig in hun kracht gaan staan. Mijn tip voor (toekomstige) studenten is: voel je welkom, ga ervoor en maak er samen een mooie opleiding van.

‘Wat ik het leukste vind aan lesgeven, is de dynamiek van het samen maken en creëren’

– Petra docent opleidingen Interieuradvies en Retail specialist